Осінні настрої

1430141777_2Осінь уже об`єднала свої зусилля із зимою. Вже забуті останні подихи літа, земля схолонула, дерева скидають своє ошатне вбрання, гуде вітер, а з неба падає то дощ, то сніг… Багато хто сумує восени, спостерігаючи приготування природи до сну. Та ніхто так не сумує, як бідні й обездолені люди. Не маючи нормального житла, теплого одягу та коштів на його придбання, вони ледь можуть прогодувати своїх дітей. Їх тисячі по всій країні. Притиснуті до долу війною, вимушеним переселенням, економічною кризою, недбалим ставленням із боку суспільства.

Комусь щастить – вони об`єднуються, знаходять підтримку, встають на ноги і почуваються в цілому не гірше за місцевих, якщо не враховувати туги за домівкою. Та багато є таких, хто ще не знайшов заново своє місце. Не пристосувався до нових умов. І навіть дорослі, сильні й сформовані люди не завжди можуть із мужністю протистояти лихові. Вони впотайки від рідних плачуть уночі в подушку – від безсилля, від нерозуміння, на що їм сподіватись завтра. Зневірені, вони черствіють серцем і носять у собі злість на весь світ – бо їм здається, що світ відвернувся від них.

А що ж діти? Хіба вони сильніші за батьків? Чи вони не бачать усіх бід, що сталися з ними, їх родиною, друзями, із рідним містом і всією країною. І хтось живе, ніби нічого й не відбувається, і хтось багатіє на війні, що забирає життя наших людей. А вони – маленькі українці, наша надія, майбутнє нації – живуть у злиднях і соціальній ізоляції. За що? І на що перетворюється душа дитини в таких обставинах?

На щастя, вже створено багато організацій, що сприяють поліпшенню матеріальної ситуації у родинах переселенців. Ми ж узяли собі за мету покращувати моральну та соціально-психологічну сторону життя людей, які через війну були вимушені шукати собі іншу домівку. В першу чергу нас непокоїть стан дітей – із яким досвідом вони прийдуть у доросле життя? На якому фундаменті зростає особистість маленького українця?

Організація «Veritas» розробила програми, що допоможуть дітям побачити себе й оточуючий світ хоч трохи світлішими. Ми хочемо посприяти їх соціалізації, нормальному становленню у суспільстві. Для цього ми реалізуємо проект «Емеральд» – дитячий оздоровчий табір, що прийматиме діточок цілий рік. І ми дуже сподіваємось, що за підтримки небайдужих людей і організацій, уже наступна осінь стане відчутно менш сумною для тисяч діточок – адже вони зможуть цікаво провести час в екологічно чистому куточку нашої країни із дивовижною природою, здобути нових друзів, взяти участь у навчальних, спортивних і творчих заходах, долучатись до програм соціально-психологічної реабілітації та інтеграційного проекту «Єдність».

Допоможіть нам змінити уявлення маленьких українців – як про осінь, так і про рідну країну і її людей.

Елена

VIEW ALL POSTS

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *