ЄДНІСТЬ

Проект «Єдність» – це головний напрям діяльності Громадської організації «Veritas», на який спрямовані всі наші зусилля. Основне завдання, котре ми ставимо перед собою через програми та заходи, що реалізуються у рамках проекту, – це здобуття єдності українського народу хоча б на рівні сприйняття. Саме у дитинстві, на етапі формування особистості, людина засвоює величезну кількість інформації, на базі якої у майбутньому вона вибудовує свою систему цінностей, оцінок, пріоритетів. Ми ставимо собі за мету запобігти зародження та укоріненню у головах маленьких українців неприязні по відношенню один до одного.

Проект реалізується на базі дитячого оздоровчого комплексу «Емеральд», розташованого на великій живописній території в екологічно чистому районі. Головна особливість проекту «Єдність» – це інтегровані групи, де зібрані діти з усіх, у тому числі і конфліктних, регіонів України, а також діти бійців АТО. Практика в усьому світі показує, що в таких умовах процеси реадаптації та ре соціалізації проходять ефективніше.

IAkePQk-q7k

Сприятлива обстановка забезпечується комфортабельними умовами проживання, що відповідають усім сучасним вимогам. У великій і дружній родині «Емеральд» культивується ідея єдності всього населення країни – незалежно від географічних, економічних, політичних, соціальних, релігійних та інших критеріїв.

Діти знаходяться в інтегрованих, змішаних групах, де в одному загоні зібрані представники абсолютно різних регіонів України. Діти-переселенці не почуваються ізольованими та відокремленими, адже тут усі є рівними. Спілкування, заняття та розваги у колі однолітків найбільш наочно демонструють відсутність будь-яких принципових відмінностей між людьми із різних частин країни.

fullsize[1]

Успішний досвід командної активності надає людині впевненості у собі та відкриває їй переваги об`єднання у групи для досягнення поставлених цілей і результатів. Підсвідомо приймається та проживається символічне об`єднання людей із різних регіонів для спільного блага.

У процесі занять діти познайомляться із українською культурою, звичаями, ремеслами, історією. У рамках проекту «Єдність» на базі комплексу «Емеральд» заплановані тематичні майстер-класи, інтерактивні лекції, вистави, вечори самодіяльності, екскурсії. Діти відвідають Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані – шедевр садово-паркового мистецтва.

help-1[1]
image

Зрозуміло, що ми не обмежуємося самим тільки перебуванням дітей на території комплексу. У рамках проектах ми прагнемо максимально плідно використовувати час, так щоб за одну зміну зробити якомога більше для наших підопічних – дітей-переселенців. Окрім оздоровчих та розважальних заходів робиться наголос  на соціально-психологічну роботу з дітьми, котрі залишили зону конфлікту.

Програма соціально-психологічної реабілітації реалізується у кількох напрямках:

  • створення сприятливої обстановки, що сприяла б як фізичному, так і психологічному комфортові дитини; це своєрідна оаза безпеки та безтурботності, де діти можуть відволіктися і від пережитого жахіття, і від поточних соціальних та побутових проблем;
  • спілкування дітей із різних куточків країни, що дозволяє стерти умовну межу між «східними» та «західними» українцями, попередити закріплення хибних стереотипів;
  • діагностика та посильна корекція соціально-психологічних проблем дітей-переселенців; реалізується у ненав`язливій ігровій формі;
  • діагностика та за необхідності корекція соціально-психологічних проблем дітей учасників бойових дій;
  • прищеплення дітям патріотичних та пацифістських ідей;
  • розкриття та розвиток індивідуальних здібностей – творчих, спортивних, лідерських.
look.com.ua-149077[1]

Для більш індивідуальної соціально-психологічної роботи з дітьми застосовується велика кількість методик, спрямованих як на виявлення проблем, так і на їх корекцію. Проте для наших підопічних це не спричинить жодного внутрішнього дискомфорту, оскільки вся подібна робота проводиться у захопливій формі:

  • командні ігри та естафети;
  • інтерактивні лекції;
  • творчі заняття;
  • інтелектуальні змагання.

Більшість запропонованих видів діяльності передбачає командну роботу, у процесі якої наші спеціалісти можуть виявити стратегії, що їх використовують наші вихованці задля соціальної взаємодії. Також ми застосовуємо у доречній формі технології тімбілдінгу (командоутворення).

067[1]

Веселі ігри на свіжому повітрі, цікаві знайомства та спілкування без меж допоможуть забути про жахіття війни та розпочати нове життя.

До проекту «Єдність» уже приєдналась група спеціалісті з Інституту соціології Національної академії наук України. Також ми плануємо запрошувати й інших професіоналів, волонтерів, філантропів та взагалі всіх, хто має бажання допомогти у відновленні нашої країни та її народу. Фінансову допомогу проектові вже надали ЮНІСЕФ та Червоний Хрест, активно залучається приватний капітал.

Також проектом передбачені акції та заходи поза комплексом «Емеральд», в окремих містах. Це переважно просвітницька та інтеграційна діяльність.

Проект «Єдність» і діти України вже об`єднують країну! Приєднуйся!