Важливість патріотичного виховання дітей і підлітків

03_dusheschipatelnye-pisma-ot-detej-soldatam-ukrainy-31-foto

Однією з сильних і позитивних якостей особистості визнається патріотизм. Кожна людина любить свою Батьківщину особливо, по-своєму – виходячи з власних цінностей і переконань, опираючись на свій досвід і прислухаючись до голосу серця. Але для кожного буде справедливим твердження, що патріотизм – це моральна позиція, що виражається у любові до Батьківщини, гордості за її досягнення та надбання, у повазі до культури та історії своєї країни, а також у готовності відстоювати її інтереси.

Патріотизм не тільки викликає повагу та схвалення у суспільстві, а й виступає певним внутрішнім стрижнем людини, що допомагає їй формувати судження, приймати рішення і протистояти складним життєвим ситуаціям. Відчуття приналежності до чогось більшого і величнішого, до подвигів і слави минулих часів та до успіхів сьогодення надає впевненості у собі. Усвідомлення складної, часом трагічної, але все ж славетної історії цілого народу за плечима додає впевненості, віри у себе, у свої можливості.

Найпотужніший фундамент особистості формується в дитинстві. А тому прищеплювати патріотизм найдоцільніше саме у цей період життя. Патріотичне виховання – це систематична і цілеспрямована діяльність із формування і розвитку особистості, що володіє якостями громадянина й усвідомлює себе частиною своєї держави. Форми і методи такого виховання доволі різноманітні, а найвищою його метою є покоління з адекватною національною самоідентифікацією, власними громадськими поглядами  і, як кінцевий продукт, – консолідоване українське суспільство.

Елена

VIEW ALL POSTS

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *